Hutnící technika Ammann - pěchy, vibrační desky, válce kloubové, tandemové, tahačové, příkopové - prodej a servis. Kvalitní stavební stroje pro široké použití.

Hutnící technika

Vibrační pěchy Vibrační desky - jednosměrné  Vibrační desky - obousměrné Ručně vedené válce
Vibrační pěchy Vibrační desky
jednosměrné
Vibrační desky
obousměrné
 
Ručně vedené válce
Příkopové válce RAMMAX  Tandemové válce 1,4 - 3,1t  Tandemové válce 3,6 -11,5t  Tandemové válce kloubové
Příkopové válce Válce 1,4 - 3,1t Válce 3,6 -11,5t Válce kloubové
 Pneumatické válce  Tahačové válce do 5t  Tahačové válce nad 7t  
Pneumatické válce Tahačové válce do 5t  Tahačové válce nad 7t   

Ammann - více než 140 let zkušeností

Společnost byla založena Jakobem Ammannem v roce 1869. V roce 1911 byl vyroben první motorový silniční válec Ammann a odstartoval kompletní řadu hutnící techniky. Přes neustálé inovace a modernizace hutnící techniky sahá rozsah Ammannu od pěchů až po kloubové tandemové válce. Převzetím firmy Duomat v Langenthalu, Švýcarsko v roce 1964 začal Ammann produkovat jako první dual tandemové vibrační válce a doplnil tak svůj výrobní program. Továrna v Hennef, Německo nyní produkuje pěchy, vibranční desky jak dopředu, tak dozadu vedené a ručně vedené válce. V roce 1995 získal značku Rammax a tím přiřadil na své portfollio příkopové válce. V roce 2005 odkoupil Stavostroj (STA) Česká republika a rozšířil hutnící mechanizaci o těžké tandemové vibrační válce.

V roce 1989 Ammann vstoupil do společného podniku s firmou Yanmar a začal vyrábět mini rýpadla v Saint-Dizier Francie. Ammann - Yanmar se stal jedním ze 3 největších evropských lídrů. Prostřednictvím své obchodní odvahy a průmyslové politiky došlo spojením těchto dvou značek AMMANN – YANMAR k velkolepému růstu společnosti.